Vi skaber fortællinger, der sætter dit brand i fokus og fænger vores læsere

Vores team er et alsidigt miks af erfarne, kommercielle kræfter, der på hver sin måde tænker i kreative og strategiske løsninger for at skabe det mest succesfulde indhold for dit brand.

Susanne Lyngsø

Strategisk Native chef

susannel@benjamin.dk

Daniel Nazem

Strategisk Native chef

danieln@benjamin.dk

Stine F. Mathiasen

Head of Native Advertising

stinefm@benjamincreative.dk

Christoffer Mygind Juul

Kommerciel redaktør

christofferj@benjamin.dk

Maria Topp

Campaign Manager

mariat@benjamin.dk

Marie Urup Kremer

Art Director

marieu@benjamin.dk

Sofie Svendsgaard

Studentermedhjælper

sofiec@benjamin.dk

Vores kunder

Vi er stolte af at kunne arbejde med kunder og annoncører, der spænder bredt blandt alt fra skønhed, mode og interiør til mad, gadgets og teknik.

“Vi laver originalt, kommercielt indhold og fortæller gode historier, der ikke forstyrrer brugerne - men i stedet engagerer, fascinerer og underholder dem.“

“Vi har en stor kærlighed til indhold, fordi vi udspringer fra det redaktionelle miljø hos Benjamin Media og Bonnier Publications.“

“Vi har en stor indsigt i, hvad målgrupperne på vores medier vil have, samt et hus fuld af eksperter inden for blandt andet indholdsproduktion, Facebook-annoncering, SEO og meget, meget mere.“

“Hvis Native Advertising er gjort rigtigt får du: Troværdig kommunikation, lang læsetid og engagerede brugere.“

“Vi måler effekten af vores arbejde, og taler både om vores succeser og fejl for hele tiden at blive bedre.“